,,Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika
2023-04-20
W dniu 20 kwietnia w Przedszkolu "Bajkowy Zakątek" w Obrze odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika” kat. dzieci w wieku przedszkolnym.
Konkurs został przygotowany z okazji obchodów 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma.
Celem konkursu było przybliżenie sylwetki wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, popularyzacja wiedzy o wszechświecie oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności, twórczości dzieci w wieku przedszkolnym.
W terminie do 20 marca br. wpłynęły 22 prace konkursowe. Komisja konkursowa postanowiła przyznać:
I miejsce- Fabian Różycki- gr. przedszkolna "Pszczółki"
II miejsce- Zofia Hajduk- gr. przedszkolna" Żabki"
III miejsce- Wojciech Gorzan - gr. przedszkolna "Biedronki"
oraz dodatkowo dwa wyróżnienia: Antonina Hajduk- gr. przedszkolna "Żabki", Bruno Piskorski-gr. przedszkolna "Mądre Sowy".
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom a Mikołajowi Kopernikowi życzymy WSZYSTKIEGO KOSMICZNEGO!
Nagrody zostały ufundowane przez: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Obrze oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera, za co serdecznie dziękujemy!
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały również słodkie upominki zakupione ze środków Samorządu Uczniowskiego!
Wystawę pokonkursową można oglądać w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Obrze.