Informacje z zebrania z rodzicami.2020-09-09
Dnia 28.08.2020 r. odbyło się w przedszkolu w Grupie ,,Pajacyki" pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. A oto ważniejsze informacje:
1. We wszystkich grupach przedszkolnych realizowana jest podstawa programowa z dnia 14 lutego 2017 r. , zawarta w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej  - Załącznik Nr 1.
Realizacja wyżej wymienionej podstawy programowej wybrany został program ,,Nasze przedszkole" - program edukacji przedszkolnej, którego autorkami są: Małgorzata Kwaśniewska i Wiesława Żaba - Żabińska. Realizacja programu ma na celu osiągnięcie przez dzieci tzw. ,,dojrzałości szkolnej" czyli osiągnięcie takiego poziomu rozwoju społecznego, umysłowego, fizycznego, emocjonalnego, który pozwoli dziecku sprostać wymaganiom (zadaniom) jakie będzie stawiać przed nim szkoła.
Bardzo proszę rodziców o zapoznanie się z podstawą programową, aby w ten sposób ujednolicić działania edukacyjne domu i przedszkola.
Do realizacji podstawy będą też wykorzystywane Karty pracy zawarte w zestawie ,,Planeta dzieci" dla 5- latków przygotowane  przez Wydawnictwo WSiP.
2. Bezpieczeństwo.
Dzieci do przedszkola przyprowadzane są i odbierane przez rodziców bądź wyznaczonych przez nich opiekunów wpisanych w przygotowanych oświadczeniach.
W związku z nadal trwającą epidemią zobowiązani jesteśmy wszyscy do przestrzegania procedur bezpieczeństwa, które zamieszczone są na tablicy w przedsionku przedszkola.
Do przedszkola przyprowadzamy dzieci zdrowe. Jeżeli u dziecka będącego w przedszkolu wystąpią jakieś niepokojące objawy (kaszel, katar, złe samopoczucie) mamy obowiązek odizolować dziecko od grupy i będzie ono przebywać z opiekunem w innym pomieszczeniu, a Państwo po telefonicznym zawiadomieniu jesteście zobowiązani niezwłocznie odebrać dziecko z placówki.
Dzieci, które mają alergie, w związku z czym często mają katar bądź kaszel, wówczas rodzice zobowiązani są przedłożyć w placówce zaświadczenie lekarskie potwierdzające ten fakt.
Do przedszkola dzieci nie przynoszą żadnych zabawek, pluszaków, bidonów z napojami, plecaków z wyjątkiem dzieci, które przynoszą z domu swoje śniadanie.
Dzieci ubieramy stosownie do temperatury jaka jest na dworze, ale dobrze jednak by miały bluzeczki z krótkim rękawem, a na to  bluzy, sweterki z długim, które można zdjąć gdy dzieciom jest za ciepło. Obuwie natomiast wiązane bądź zapinane - nie klapki ponieważ noga nie jest w nich stabilna, a dzieci zazwyczaj szybko przemieszczają się po sali.
 Ubrani na zmianę w przypadku zabrudzenia się przynoszą dzieci podpisane w woreczkach i pozostawiają w szatni.
Dzieci 5 - letnie przynoszą stroje gimnastyczne również podpisane w woreczkach (nie jest wymagana biała bluzeczka i granatowe spodenki).

3. Żywienie.